DLA KOGO?

DLA KOBIET MŁODYCH W OKRESIE OKOŁOPORODOWYM i KOBIET PRZED I W OKRESIE MENOPAUZY

Dlaczego to takie ważne? Okres okołoporodowy to wspaniały czas, ale również czas bardzo obciążający ciało kobiety. Brak właściwego przygotowania może skutkować problemami na resztę życia kobiety: problemy ginekologiczne, urologiczne, wady postawy, problemy ze współżyciem. Oferujemy rehabilitację kobiet skierowaną na okres przed planowaną ciążą, w ciąży, oraz okres poporodowy. Odpowiednie przygotowanie fizyczne w okresie ciąży ułatwi poród i przyspieszy  powrót do sprawności sprzed ciąży. Będąc świadoma swoich możliwości fizycznych i przygotowana do porodu zadbasz o zdrowie i komfort Twojego dziecka. Świadomy i fizjologiczny poród uchroni Twoje maleństwo przed negatywnymi skutkami, stresem. Zadbaj tez o siebie i o swojego maluszka od samego początku. Nasza terapeutka pomoże Ci w tym.

Kobiety po porodzie mogą doświadczać dyskomfortu w związku z obniżeniem dna macicy. Dotyczy to kobiet młodych, jak i kobiet dojrzałych w okresie menopauzy. Skutkiem zaniedbań dotyczących ochrony mięśni macicy jest konieczność operacyjnego leczenia wypadania macicy lub nietrzymania moczu.

 Zajmujemy się rehabilitacją kobiet planujących ciążę, w ciąży oraz po porodzie, zarówno po porodzie naturalnym jak i cesarskim cięciu. Jeśli doskwiera Ci ból kręgosłupa, bioder czy innej części ciała pomożemy Ci w tym. Nie odkładaj decyzji.  Zajmujemy się:

- rehabilitacją bólu pleców odcinka szyjnego, piersiowego oraz lędźwiowego

- terapią bólu w ciąży

- masażem kobiet w ciąży (klasyczny, Shantal)

- treningiem dna miednicy

- treningiem dla kobiet w ciąży

- terapią blizny po cesarskim cięciu

- oceną i terapią rozejścia kresy białej mięśnia prostego brzucha

- powrotem do formy po porodzie

- terapią w nietrzymaniu moczu

-  indywidualnym instruktażem masażu Shantala dla niemowlaków

- instruktażem pielęgnacyjnym niemowlaków 

 

OFERTA REHABILITACJI DLA DOROSŁYCH

Oferujemy skuteczną terapię w schorzeniach kręgosłupa, stawów, mięśni, terapię w rehabilitacji ortopedycznej, pourazowej, OUN, w terapii wad postawy, skoliozach, płaskostopiu, w zespołach bólowych.

Oferujemy terapię manualną, PFN, neuromobilizację, kinesiotaping, masaż leczniczy, klasyczny, sportowy, relaksacyjny, odchudzający, limfatyczny.

Terapia manualna wykonywana jest przez doświadczonego fizjoterapeutę, ręcznie w dysfunkcjach narządu ruchu, mięśni, więzadeł, stawów, kończyn i kręgosłupa.Stosowana przy bólach kręgosłupa związanych z przemieszczeni em kręgów, bólach przeciążeniowych, wypadnięciach dysków, dyskopatii, bólach migrenowych.

Kinezyterapia oznacza leczenie ruchem, wykonujemy ją, w specjalnie przystosowanej do tych celów sali. Prowadzona jest przez wykwalifikowanego, doświadczonego fizjoterapeutę z wykorzystaniem metod t.j.PNF, terapię manualną, NDT Bobath dla dzieci i dorosłych, mobilizację tkanek miękkich, ćwiczenia na materacu.

 I

Masaż leczniczy stosowany jest w leczeniu już od starożytności. Wykonywany przez fizjoterapeutę /dyplomowanego masażystę jest metodą leczenia w chorobach zwyrodnieniowych mięśni i stawów, reumatoidalnym zapaleniu stawów, zespołach bólowych kręgosłupa, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, obrzękach okołostawowych, chorobach nowotworowych.

 Masaż to również metoda na odprężenie, relaks, walkę ze stresem i przyjemność. To chwila dla ciebie. Oferujemy masaż z aromaterapią, masaż relaksacyjny, odchudzający, limfatyczny.

W ofercie:

  • masaż leczniczy całościowy i częściowy
  • masaż kręgosłupa
  • masaż antydepresyjny/antystresowy
  • masaż relaksacyjny